Taaikomosiios dailės bureelis

Taaikomosiios dailės bureelis

Justas ir Akvilė
                                            Jaunimo užimtumo specialistai   Justas Charkovas  ir    Akvilė Ramanauskienė

Šiaulių menų mokyklos atviras Jaunimo centras – tai įstaiga vykdanti atvirąjį darbą su jaunimu, teikianti nemokamas socialines, pedagogines ir psichologines paslaugas.  Šiaulių jaunimo centro darbo tikslinė grupė yra jaunimas nuo 14 iki 29 metų.

Darbo kryptys:

Atvirasis darbas su jaunimu – tai tokia darbo su jaunimu forma, kuria siekiama visiems jauniems žmonėms, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, suteikti galimybes saugiai leisti laisvalaikį, užsiimti juos dominančia veikla, o esant poreikiui – padedant jaunimo darbuotojams spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius ir klausimus. Atviras darbas savitas tuo, kad dalyvavimas siūlomose veiklose nėra saistomas „privalomumu“: norintis dalyvauti jaunas žmogus neprivalo įsipareigoti lankytis nuolat ir nustatytu laiku užsiimti tam tikra veikla – jaunas žmogus pats sprendžia, kaip naudoti savo laiką.

  1. Atviras buvimas, nemokamas kavos, arbatos gėrimas, savanorystės veiklos, jaunimo ir jaunimo organizacijų iniciatyvos, pokalbiai, žaidimai  (Stalo Tenisas, biliardas, stalo žaidimai, xboksas, veikia muzikos kambarys, fotografijos studija, jogos studija, organizuojami filmų vakarai, žygiai, diskusijos, žaidimų turnyrai ir kt.).
  2. Individualus darbas su jaunuoliais per pokalbį, savanorystės užsiėmimus.
  3. Formalių jaunimo („Apskritasis stalas“, LMS, klubo „Interact“, Jaunųjų socialdemokratų, organizacijų, neformalių jaunimo grupių („Juspo“, „Eurodesk“), jaunimo muzikinių, šokio (pvz., Lindy hop) ir kito formato grupių  nemokama susibūrimo vieta ir konkrečių veiklų (susirinkimų, posėdžių, forumų, užsiėmimų ir pan.) įgyvendinimas.
  4. Projektai: 2020 metais Šiaulių atviras Jaunimo centras laimėjo JRD projektą „Restartas Šiaulių jaunimo centre“ Šiaulių jaunimo centre (suma 12733 eurų). Pagrindinis šio projekto tikslas yra sudaryti  palankias sąlygas ugdyti jaunimo sąmoningumą, plėtoti sveiką gyvenseną, giliau pažinti save, savo interesus ir poreikius taikant jogos, fototerapijos individualius užsiėmimų metodus. 2020 metais Šiaulių atviras Jaunimo centras laimėjo Šiaulių miesto savivaldybės jaunimo iniciatyvų projektą „Laisvas laikas tau Šiaulių jaunimo centre (suma 1410 eurų). Tikslas yra įkurti inovatyvią ir šiuolaikišką žaidimą erdvę jaunimui.  Nupirktas televizorius, televizoriaus laikiklis,  lentyna, komoda, sėdmaišių komplektas, įvairūs stalo žaidimai.
  5. Nuo 2019 metų liepos 1 d. iki dabar  Šiaulių atviras jaunimo centras padeda įgyvendinti (suteikia nemokamas patalpas, nukreipia jaunuolius) į  JRD projektą „Judam“, kuris skirtas 15-29 metų amžiaus niekur nedirbantiems, nesimokantiems ir Užimtumo tarnyboje neregistruotiems jauniems žmonėms (atsakingos Gintarė Januševičienė, Jūratė Sabienė).

Adresas:
Vytauto 103A, 77160 Šiauliai

ŠIAULIŲ JAUNIMO CENTRO DARBO LAIKAS:

PIRMADIENIS            14.00 – 20.00

ANTRADIENIS            14.00 – 20.00

TREČIADIENIS            14.00 – 20.00

KETVIRTADIENIS        14.00 – 20.00

PENKTADIENIS           14.00 – 20.00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *