Sukurtas 1990 m., Eurodesk tinklas tapo pagrindiniu įrankiu informuojant jaunimą apie Europos politiką, mobilumo galimybes ir programas. Eurodesk turi tiesioginius Europos sąjungos įgaliojimus, kaip Tarptautinis jaunimo informavimo tinklas, kuris padeda įgyvendinti ES Jaunimo Strategiją ir Erasmus+ programą. Eurodesk tinklo pagrindinė misija yra didinti jaunų žmonių informuotumą apie mobilumo galimybes   ir skatinti jaunų žmonių pilietiškumą. 

Šiaulių menų mokykla nuo 2021 m. balandžio mėnesio tapo regionine Eurodesk tinklo partnere. Atvirame jaunimo centre (Vytauto g. 103A) įsikūrė atskira erdvė, kur jaunimas nuo 14 iki 29 metų galės ateiti NEMOKAMAI pasikonsultuoti apie galimybes SAVANORIAUTI, STUDIJUOTI, DIRBTI, KELIAUTI, ATLIKTI PRAKTIKĄ AR STAŽUOTĘ tiek Europoje, tiek Lietuvoje. 

Kaip Eurodesk partneriai įsipareigojame dirbti pagal šiuos principus:

  1. Dirba kvalifikuoti ir apmokyti darbuotojai;
  2.  Teikiamos nemokamos paslaugos;
  3. Atsižvelgiama į individualius poreikius;
  4. Suteikiama informacija ir nukreipimas visiems jauniems žmonėms (be jokių išimtinų atvejų);
  5. Suteikiama neutrali informacija;
  6.  Nukreipiama į kitas informacines paslaugas (alternatyvos);
  7. Suteikiama galimybė pasiekti informaciją regioniniame, nacionaliniame ir tarptautiniame lygmenyje;
  8. Informacija paremta atsiliepimais ir tikromis istorijomis;
  9.  Nurodomos finansavimą suteikiančios programos;
  10. Dirbama su patikrintais ir patikimais šaltiniais.

Daugiau informacijos rasite “Žinau viską” tinklalapyje ir Facebook paskyroje, kuris kuruoja Eurodesk, Lijot bei Informavimo ir konsultavimo veiklas nacionaliniu lygmeniu. 

Su Eurodesk atstove Šiauliuose Laura Norbutiene galite susisiekti el.paštu, o naujausios informacijos apie mobilumo galimybes ieškokite ir Šiaulių Atviro jaunimo centro Facebook paskyroje.