SKELBIAMA Tarptautinė virtuali paroda “Miško dvasia. Medžiai”

„Jeigu jums medis yra ekologinė buveinė, vabaliukai, paukšteliai, kita gyvastis, tai man medis, ypatingai medis milžinas, yra protėvių vėlių buveinė išskrendant į dausas, maldos kelias į aukštybes ir labai senų laikų šventovė, kurioje buvo bendraujama su dievų pasauliu“ (Profesorius Libertas Klimka).

Šiaulių menų mokykla SKELBIA Tarptautinę virtualią mokinių kūrybinių darbų parodą “Miško dvasia. Medžiai”, kurios sumanytoja ir organizatorė yra Šiaulių menų mokyklos dailės studijos mokytoja Jolita Udrienė, o koordinatorė projektų administratorė Vilma Ptašinskienė. 

Pasakose, mituose ir sakmėse randame atgarsį tų laikų, kai su gamta nenutraukę ryšių mūsų protėviai senus medžius garbino kaip protingas, iškilias, garbingas, dieviškas būtybes. Legendose pasakojama, kad medžiuose ir miškuose gyvena subtiliosios būtybės elfai, kurių kiekvienas turi savo medį ir yra su juo susietas. Šiaurės tautų mitologijoje yra dar aukštesnių už elfus būtybių. Invidijos, kaip ir graikų driadės, yra medžius ir miškus globojančios deivės, nevaržomai klajojančios aplink savo medžius per magiškąją mylią…

Šioje parodoje siekiama atsakyti į du esminiu klausimus: Ar šiuolaikinis žmogus susikalba su miško dvasia? Ar žmogus pastebi paslaptingą miškogrožį?

Parodos – konkurso “Miško dvasia. Medžiai” NUOSTATAI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *