XIII tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis – kūrybinės laboratorijos „Baltoji varnelė 2021“

2021 m. rugsėjo 9–11 d. Šiaulių menų mokykla organizuos tradicinį XIII tarptautinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį – kūrybines laboratorijas „Baltoji varnelė 2021“.

Tai viena iš galimybių stiprinti teatrinių kolektyvų bendravimą, užmegzti ir plėtoti kūrybinę draugystę, plėsti akiratį, pasidalinti darbo patirtimi. Į festivalį „Baltoji varnelė 2021“ atvyks apie  250  dalyvių iš Slovėnijos, Latvijos ir Lietuvos (Kretingos, Anykščių, Ignalinos, Joniškio, Alytaus, Vilniaus ir kt.).  SUSIPAŽINKITE SU PROGRAMA. KVIEČIAME DALYVAUTI.https://siauliumn.lt/wp-content/uploads/2021/09/avc_video-1596486735-1.mp4

Dalyvaujantys kolektyvai ir spektakliai:

Sumautas miškas

Spektaklio eskizas pagal T. Galkausko pjesę

Neatmenamais laikais, viduryje viduryje paprasto lauko nukrito sakralinė gilė ir pridaigino begales savo palikuonių. Taip išaugo didžiulis miškas su kamienais virš debesų (ir visais kitais gero miško dalykais)! Jis nebijojo nei gaisrų, nei medkirčių, nei kinivarpų, nei… žmonių atliekų (statybinių)! Miškas keldavo žmonėms baimę. Jie nekeldavo čia kojos, nerinkdavo grybų, nemedžiodavo ir nekakodavo! Senieji kaimo gyventojai į mišką atvesdavo visokiausius velnio garbintojus, moteris, įtariamus nukrypimais, ar šiaip nupušusius diedus stoti miško teisman prieš save patį, su savo problemomis ir demonais. Išbandymą atlaikę – grįždavo. Laikui bėgant miškas seno. Jį užmiršo. Jo galios blėso… Kol vieną dieną atvažiavo trys plevėsos – Robertas, Laurynas ir Tomas. Ar jiems pavyks atsilaikyti prieš miško galią?

Režisierius: Linas Jurkštas

Vaidina:  Gintautas Ulmis, Lukas Auksoraitis, Matas Pranskevičius, Tautvydas Galkauskas

Trukmė 1 val.

N-16

Apie nieką

Režisierius ir dramaturgas Linas Jurkštas

Dailininkė Ramunė Skrebūnaitė

Kompozitorius Gabrielius Zapalskis

Vaidina: Danas Kamarauskas, Jurgis Marčėnas, Gabrielius Zapalskis, Birutė Belada Tauterytė, Viola Klimčiauskaitė

Ar kada nors pagalvojote, kaip gimsta spektaklis? Už uždarų durų tolimiausiuose teatro užkaboriuose tekstą it mantras kartojantys aktoriai, autoritetingas režisieriaus balsas, magiškai susidygsniuojantys kostiumai ir mąslus kompozitorius, kuriantis garso takelį? Nieko panašaus.
Trys aktoriai, vienas dramaturgas, vienas stalas ir trys kėdės – sveiki atvykę į spektaklio kūrimo procesą.
Iš ko atsiranda menas? Kuo panaši kūryba ir mirtis? Apie ką ir kaip kalba teatras? Kritikai meno portaluose, žiūrovai teatro rūbinėje, režisieriai interviu kultūros laidoms sako: apie viską. O mes statome spektaklį apie nieką.

Režisieriaus Lino Jurkšto spektaklis pagal paties sukurtą pjesę “Apie nieką” – komiškas, absurdiškas ir chuliganiškas meno šaržas, autoironijos prožektorių atgręžiantis į pačius kūrėjus. Nuo pirmojo pjesės skaitymo iki premjeros dienos per vieną vakarą aktorius palydintys žiūrovai vienu metu regi ir spektaklio kūrimo procesą, ir su itališkojo commedia dell’arte žanro prieskoniu suręstą istoriją apie jaunuolį, bandžiusį nugalėti Mirtį. Spektaklis “Apie nieką” – kūrybos užkulisiai, persikėlę į sceną, žaisminga provokacija bei miklus balansavimas tarp nonsenso ir klausimų apie egzistenciją.

Premjera 2019 01 25

Spektaklio trukmė 2 val. 15 min. (su pertrauka), N-12

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *